דומיין – כל מה שצריך לדעת על כתובת אתר האינטרנט שלך

דומיין - כל המידע על כתובת אתר האינטרנט

במדריך הזה אכתוב לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על דומיין (שם מתחם) כך שבסופו תדעו בדיוק איפה לחפש דומיין, איך ואיפה לרכוש דומיין ואיך לקשר אותו לאתר האינטרנט שלכם.

מה זה דומיין?

דומיין הוא כתובת עם שם ייחודי של אתר אינטרנט. תחשבו על זה כמו כתובת המגורים המדוייקת שלכם. רק אתם וקרוביכם גרים בה, נכון? דוגמא נוספת: מספר תעודת הזהות שלכם, רק לכם יש מספר זהות יחיד.

כאשר גולשים מקלידים בדפדפן האינטרנט את כתובת הדומיין שלכם, הם מגיעים לאתר שלכם. שימו לב, גולשים לא יכולים להגיע לאתר שלכם ללא כתובת דומיין. לשם כך עליכם לבצע שתי פעולות:

  1. לשים את האתר בשרת אחסון
  2. לרשום דומיין
דומיין - כל המידע על כתובת אתר האינטרנט

רישום דומיין

יש חשיבות לשם הדומיין שאתם בוחרים. יש גם משמעות לסיומת שלו. האם האתר שלכם מקומי? אז כדאי שיסתיים ב- co.il. האם האתר שלכם מיועד לגולשים בכל העולם? אז כדאי שיסתיים ב- com. או net. וכן הלאה. 

איך מאתרים דומיין פנוי?

פשוט מאוד. במידה ואתם מעוניינים בדומיין עם סיומת מקומית, אתם נכנסים לאתר איגוד האינטרנט הישראלי, מקלידים בתיבת החיפוש את שם הדומיין שאתם מעוניינים בו, ובודקים אם הוא פנוי לרישום.

אם אתם מעוניינים בדומיין עם סיומת בינלאומית כגון: com. net. וכן הלאה, אתם עושים בדיוק את אותה הבדיקה, רק באתר בו אפשר לאתר דומיינים בינלאומיים פנויים.

איפה רושמים דומיין?

במידה ואתם מעוניינים לרכוש דומיין עם כתובת co.il אתם צריכים לבצע זאת רק דרך אחד מהרשמים המוסמכים לכך מטעם איגוד האינטרנט הישראלי. שימו לב, דומיין הוא דומיין בכל מקום. רישום דומיין הוא בדרך כלל למשך שנה וצריך לחדש אותו כאשר השנה מסתיימת.

שימו לב – אין ממש חשיבות באיזה רשם אתם בוחרים, מדובר ברישום פרוצדורלי שקורה פעם בשנה (או פחות, במידה ואתם מעוניינים לרשום מראש את הדומיין לשנתיים או שלוש). בטבלה הבאה אציג לכם את המחירים לרישום דומיין לשנה במספר חברות מוסמכות. המלצה שלי: לכו על הזול ביותר.

My Names

55 לשנה
  • דומיין ישראלי ובינלאומי
הזול ביותר!

BOX

67 לשנה
  • דומיין ישראלי ובינלאומי

LiveDNS

75 לשנה
  • דומיין ישראלי ובינלאומי

בזק בינלאומי

80 לשנה
  • דומיין ישראלי ובינלאומי

מה התהליך של רישום דומיין?

לאחר שבחרתם באיזו חברה לרשום אותו, אתם פותחים חשבון משתמש באותו אתר, ממלאים טופס קצר עם פרטי משתמש, משלמים וממתינים לאישור במייל שהדומיין משוייך כעת אליכם.

איך מחדשים דומיין?

כמו שהזכרתי קודם, כאשר מסתיימת שנת הרישום שלכם, עליכם לרשום מחדש את הדומיין שלכם על שמכם ולשלם שוב. במידה ולא תרשמו את הדומיין, הוא יחזור "לבריכת הדומיינים" ויהיה פנוי לרישום על ידי כל אחד אחר. בדרך כלל החברה בה רשמתם את הדומיין שלכם, תשלח לכם תזכורות לחידוש במייל.

חידוש דומיין הוא תהליך קצר שדומה מאוד לתהליך רישום הדומיין הראשון שעשיתם. אפילו קצר יותר כי כבר יש לכם חשבון קיים אצל הרשם. עליכם למלא טופס ולשלם. בסיום, שוב יישלח אליכם אישור במייל שהדומיין משוייך אליכם למשך שנה נוספת.

איך לחבר דומיין לאתר האינטרנט

כמו שהזכרתי, העלאת אתר האינטרנט שלכם מורכבת משני חלקים: שם דומיין והאתר עצמו. אלו שני חלקים נפרדים שצריכים לדבר אחד עם השני. בדרך כלל תבחרו לרשום את הדומיין בחברה אחת ולאחסן את האתר בחברה אחרת. אין עם זה שום בעיה. החשוב הוא שתבחרו את חבילת האחסון המתאימה לכם ומצד שני תרשמו את הדומיין שלכם במחיר המשתלם ביותר.

אז לאחר שרשמתם את הדומיין ורכשתם חבילת אחסון, עליכם כעת להפנות את כתובת הדומיין למיקום בו נמצא האתר הפיזי שלכם. מדובר בתהליך פשוט ומהיר שכתבתי עליו בהרחבה (כולל דוגמאות) במדריך איך לחבר דומיין לאתר האינטרנט שלך.

יש לכם שאלות נוספות על קניית דומיין? כתבו לנו בפורום ונשמח לעזור 🙂

גלילה לראש העמוד

מדריכים באמת!

למה כדאי לכם להצטרף לקהילה שלנו?