העתיד עם Elementor – ראיון עם מנהל מוצר אלמנטור

שוחחנו עם שילה איש ימיני, מנהל המוצר של אלמנטור, על הבילדר שתופס תאוצה בכל העולם ועוזר למשתמשי וורדפרס לעצב אתרים עם מקסימום גמישות והמון פיצ'רים מובנים, וגם איך הולך אלמנטור להשפיע על עולם בניית האתרים.
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
העתיד עם elementor

אני חוזרת וכותבת על Elementor, הבילדר שתופס תאוצה רבה בעולם בניית אתרי הוורדפרס. למה? כי הוא כלי כל כך גמיש שעושה לי חיים קלים ואני מאמינה שגם אתם צריכים לדעת 🙂

אלמנטור מתאים לכל כך הרבה סוגים של משתמשים וקצב עדכוני הגירסאות שלו הוא מהיר להפליא. הצוות המסור של אלמנטור לא מפסיק להוסיף פיצ'רים, לחדש וליצור סביבה מופלאה לבנייה ועיצוב אתרים.

זה היה פשוט מתבקש שאערוך את הראיון הזה עם מי שאחראי על פיתוח המוצר וכל מה שקורה איתו כדי שגם הגולשים הישראלים יכירו את אלמנטור ואת היתרונות שלו לעומק.

Elementor – הבילדר המוביל לאתרי וורדפרס

(ראיון עם שילה איש ימיני, פתיחת שנת 2020 על תוסף אלמנטור לוורדפרס)

1. מה היתרון המשמעותי שיש לאלמנטור על פני בילדרים מתחרים של וורדפרס?

התוסף נוצר מתוך רצון לאפשר למשתמשים שלנו (וגם לנו) ליצור אתרים מרשימים, במהירות יחסית ועם גמישות מקסימלית הן למשתמשים מתחילים והן למתקדמים. 

היתרונות של אלמנטור על פני בילדרים אחרים הם רבים, אך הגדול שבהם הוא הקהילה שלנו.
הקהילה היא מנוע הצמיחה של אלמנטור, באמצעותה אנחנו מגלים רעיונות חדשים, משתפים ידע וחולקים הצלחות.

סביב הקהילה של אלמנטור נבנו מספר מוצרים המאפשרים לכל משתמש להרחיב את יכולות הבסיס של אלמנטור, ולאפשר דברים שלא נתמכים בליבת המוצר בצורה רשמית (אך התשתיות מונחות בדיוק לסיבה הזו).

מעבר לכוחה של הקהילה, לאלמנטור API חזק ומתועד היטב, המאפשר ל-Power Users להרחיב את היכולות של אלמנטור על ידי בניית ווידג'טים, רישום אקשנים ועוד המון פעולות שימושיות.

דבר אחרון, הוא החשיבות של הפשטות. כשאנחנו מתכננים פיצ'ר אנחנו דואגים תמיד לחשוב על המשתמש הטיפוסי שלנו, שלא בהכרח חייב להכיר את ממשק הוורדפרס על בוריו, וכן על תאימות לאחור ותמיכה בתוספי צד שלישי שהרחיבו את יכולות אלמנטור.

2. לאיזה סוג של משתמשים אלמנטור יכול להתאים?

אלמנטור יכול להתאים לקשת רחבה של משתמשים, החל מהמשתמש המתחיל שרוצה להוסיף כמה ווידג'טים בסיסיים באתר שלו, דרך משתמש שמעוניין לבנות דף נחיתה פשוט לעסק שבבעלותו, ועד משתמשים מנוסים שמסוגלים לפתח יכולות מותאמות אישית ולהרחיב את אלמנטור.

במהלך העבודה על התוסף, זיהינו פער שקיים בהבנה של משתמשים מתחילים את סביבת האתר בוורדפרס, ובאמצעות ממשק מסביר, אנחנו משתדלים להדריך גם משתמשים שלא מבינים את מלוא היכולות והפונקציונליות שקיימת במערכת אתר מבוסס וורדפרס בפרט, ובמערכות אתרים בכלל.

3. על איזו תבנית אתה ממליץ שתעבוד הכי טוב עם אלמנטור?

בעבר זיהינו צורך של משתמשים לקבל תבנית שלא "תתנגש" עם אלמנטור, ולא תיצור בעיות תאימות. לכן לפני כחצי שנה, שיחררנו לRepository של WordPress את תבנית Hello Elementor.

זו תבנית נקייה, מהירה ואופטימלית שמאפשרת למשתמשים שמעוניינים לבנות דפי נחיתה באמצעות אלמנטור, ו/או אתרים באמצעות אלמנטור פרו לקבל תבנית שתמקסם את יכולות אלמנטור ולא תפריע בדרך.

התבנית היום מונה מעל 100,000 התקנות פעילות והיא למעשה מכילה CSS Reset בלבד. כל הגדרות העיצוב מגיעות מאלמנטור, וכך ציוני הטעינה עולים ומאפשרים לעצב ולבנות אתר ללא מגבלות תבנית.

כמובן, מעצם היותה של התבנית הזו תבנית בסיסית, היא לא מאפשרת יכולות שתבניות אחרות כן מאפשרות, כמו הגדרת Header, Footer ומרכיבים רוחביים באתר.

משתמשים שמעוניינים לשלב את אלמנטור עם יכולות כאלו (מלבד השימוש באלמנטור פרו), יכולים להשתמש בכל תבנית שקיימת ב-Repository של וורדפרס.

4. מה המשמעות של השם "Elementor"?

התוסף אלמנטור מאפשר למשתמשים לבנות אתרים באמצעות אלמנטים שונים, בצורה פשוטה ובסיסית (אלמנטרית) ועל ידי ממשק נוח ומסביר את עצמו (מנטור). כך נוצר לו בליל מונחים שהמקשר ביניהם הוא קו האלמנטים שאלמנטור מתמחה בו.

5. האם יש באלמנטור אפשרות להוסיף תבנית של אתר שלם (כמו ב-וויקס)?

מאז שחרור Elementor Pro שוחררו לאוויר העולם מאות Templates שונים שמאפשרים למשתמשים לבנות עמודים בפשטות על ידי ייבוא מבנה\עיצוב מוכן מראש. לאחרונה התחלנו לפרסם כל כמה שבועות "קיט" אתר מלא.

הקיט הזה מפורסם בחינם למשתמשי הפרו, ומקנה להם סביבת אתר מלאה בנושאים שונים שכוללת: דף בית, דף אודות, שירותים, פוסט, ארכיון פוסטים, 404 ועוד. מומלץ לעקוב אחרי הדיוור התקופתי שלנו שמפרסם את השחרורים הללו.

בנוסף, אנחנו יכולים לגלות שאנחנו מעוניינים בקרוב לעבוד על יכולות מסוג זה, שיכללו אפשרות לייבוא אתר מלא בפשטות.

6. האם אתם נותנים תמיכה טכנית גם בעברית ללקוחות אלמנטור פרו?

מרבית התומכים שלנו נמצאים מסביב לעולם ומעניקים מענה שוטף ללקוחותינו כדי להתגבר על פערי הזמנים. מרביתם לא דוברי עברית.

במידה ומשתמש מעוניין לקבל תמיכה מהירה, אנחנו ממליצים לפנות בשפה האנגלית ובכך זמני התגובה יהיו מהירים משמעותית. במידה ואותו משתמש יפנה בשפה העברית, הסיכוי שיענו על כרטיס התמיכה שפתח מהר יפחת ובכך זמן התגובה יעלה.

7. האם אפשר למצוא קופון או הנחה ל- Elementor Pro?

מעת לעת אנחנו יוצאים במבצעים המקנים למשתמשים שלנו (ולמשתמשים חדשים) אפשרות לרכוש את Elementor במחיר מוזל כחלק ממבצע עונתי. אנחנו ממליצים לעקוב אחרי הדיוורים שנשלחים על ידינו ולהיות עם האצבע על הדופק.

8. מבט לעתיד – איזה פיצ'רים "מנצחים" אתם מתכננים להוסיף?

את שנת 2020 סימנו כנקודת מפנה ב-3 נושאים עיקריים:

א. עריכת הגדרות גלובליות

יכולת עריכה המאפשרת להגדיר הגדרות עיצוב גלובליות לאתר, וכן יכולות נוספות המאפשרות עריכה רוחבית באתר

ב. חווית אתר שלם

עריכת אתר כמכלול, ייבוא וייצוא נכסים מלאים והנגשת החווייה הזו למשתמשים מתחילים. בנוסף, חיזוק המעטפת של המוצרים המשלימים לאלמנטור כדי לספק את אותה חוויה

ג. חיזוק יכולות כלי המרקטינג

מנקודת מבט שאתר הוא כלי שמטרתו להגדיל נכסיות מותג ולבסוף לשפר את יכולות השיווק (וגם להכניס כסף), עלינו לחזק את נושא כלי המרקטינג כדי לאפשר למשווקים להשתמש באלמנטור ככלי הבסיסי שלהם להקמת אתרים, דפי נחיתה וכלי לכל חוויית השיווק שלהם בעולם הווב.

שנת 2020 הולכת להיות מעניינת…

נראה כי הצוות של אלמנטור לקח את עולם הבילדרים של וורדפרס צעד אחד (או כמה צעדים) קדימה כדי לספק חוויה מקיפה למעצבים, בוני אתרים, בעלי אתרים וחובבי וורדפרס אחרים.

תוכלו לקרוא עוד שאלות ותשובות נפוצות על אלמנטור ולדעת גם פרטים טכניים על איך לעבוד עם הבילדר המופלא הזה, כמה הוא עולה ועוד. 

יש לכם שאלות נוספות? כתבו לנו בפורום ונשמח לעזור 🙂

עוד תוכן שיעניין אותך:

רוצה עוד מדריכים שווים ישר למייל?

מדריכים פופולריים באתר

מדריכים חדשים באתר

גלילה לראש העמוד

מדריכים באמת!

למה כדאי לכם להצטרף לקהילה שלנו?

דילוג לתוכן