מדריך להסרת סרגל כלים מהדפדפן

הסרת סרגל כלים מהדפדפן

(לא בא לכם לקרוא את ההקדמה? לחצו כאן ועברו ישירות לשלבים להסרת סרגל כלים)

כמעט כולנו נתקלים מידי פעם בהפרעה של סרגלי כלים או מנועי חיפוש שהתלבשו לנו על הדפדפן (כרום, אקספלורר, פיירפוקס) מבלי שרצינו. לא רק שלא רצינו, סרגלי הכלים הללו מציקים לנו מכל מיני סיבות. הסיבות הבולטות בעיני הן:

 1. הרבה מסרגלי הכלים שותלים רכיבים ותוכנות זדוניות בדפדפן שלנו אשר מאטים אותו
 2. סרגל כלים גורם לתצוגת התוכן בדפדפן להידחף קצת למטה, מה שגורם לנו לגלול יותר תוכן באתר המבוקש
 3. סרגל כלים עוקב אחר הרגלי השימוש שלנו ומשתמש בהם כדי לדווח ולהציג לנו פרסומות שונות
 4. סרגל כלים לעתים "מדמה" מנועי חיפוש מוכרים כמו למשל גוגל, אך הוא בפועל מציג תוצאות ממנוע חיפוש אחר לגמרי אשר לרוב מונעות באופן אגרסיבי מתוך אינטרסים פרסומיים
 5. והסיבה שבעיניי הכי מציקה היא: מי בכלל רצה את סרגל הכלים הזה?!?!?!

**חשוב לציין כי יש סרגלי כלים שהם חלק בלתי נפרד מהמבנה של הדפדפן עצמו, ואלו לא סרגלי הכלים שאני אדבר עליהם. סרגל כלים אינטגרלי בדרך כלל יציג קיצורי דרך מועטים ופשוטים ביותר לניווט והגדרות השייכות לדפדפן עצמו**

לפני שנתחיל, שני משפטים מה זה סרגל כלים (לדפדפנים)
סרגל כלים לדפדפנים הוא רכיב ארוך המורכב מאייקונים וכפתורים שונים המשמשים כקיצורי דרך לפעולות או הגעה למקומות ברשת. סרגל הכלים ממוקם בדרך כלל בחלקו העליון של הדפדפן.

toolbar_example_020313

אזהרה! הרשת מוצפת בתוצאות חיפוש של אתרים והמלצות להסרת סרגלי כלים מסוגים שונים ומשונים באמצעות תוכנות. המלצה שלי: אל תורידו אף תוכנה! זה רק עוד ניסיון לגרום לכם להוריד ולהשתמש בתוכנות אנטי וירוס נוספות בעלות אינטרסים שלא בהכרח משרתים אתכם. המדריך שלפניכם מספק אלטרנטיבות פשוטות להסרת סרגל כלים בכוחות עצמכם ובאופן ידני.

אז בואו נסיר אותם בעצמנו! במדריך זה אסקור את סרגלי הכלים המוכרים והמציקים ביותר שהחליטו להתלבש עלינו, וכיצד להסירם. ישנם כל מיני סוגים ומינים של סרגלי כלים וזה בלתי אפשרי לעבור על כולם, לכן מה שאעשה כאן זו בעצם רשימת צ'ק ליסט של דרכים להסיר כל סרגל כלים, מהקל אל הכבד. התחילו מאפשרות מספר 1, זה עבד? אחלה. הפסיקו לקרוא. לא עבד? המשיכו לאפשרות מס' 2 וכך הלאה.

צ'ק ליסט להסרת סרגלי כלים מדפדפנים – מהקל אל הכבד

נטרול או הסרה של סרגל הכלים מהדפדפן
השהיית סרגל הכלים בדפדפן (יעיל במקרים בהם אתם עדיין מתלבטים אם להשתמש בסרגל הכלים או לא. אתם תמיד יכולים להשהות או להפעיל בחזרה את סרגל הכלים מתי שתרצו)

 1. פתחו את הדפדפן עליו מותקן סרגל הכלים הלא רצוי
 2. לחצו קליק ימני על האייקון של סרגל הכלים ובחרו באפשרות הבאה:הפעילו מחדש את הדפדפן ובדקו אם ההגדרה החדשה שלכם (השהיית הסרגל או מחיקתו לצמיתות, נכנסה לפועל)
  1. אקספלורר – לחצו על Tools בתפריט הראשי ועברו ל- Manage Add-ons. עברו לטאב: Toolbar and Extensions, בחרו את סרגל הכלים אותו אתם מעוניינים להשהות ולחצו על כפתור Disable.
  2. כרום – לחצו על האייקון עם הפסים בראש הדפדפן ובחרו באפשרות Tools ומייד לאחר מכן ב- Extensions.סמנו ליד סרגל הכלים האם אתם מעוניינים להשהותו באמצעות סימון הצ'ק בוקס או אי סימון הצ'ק בוקס, או להסירו לצמיתות באמצעות לחיצה על אייקון הפח.
  3. פיירפוקס – לחצו על אייקון Firefox בראש הדפדפן ובחרו באפשרות Add-ons. בחלון שנפתח עברו לטאב Extension. בחרו את סרגל הכלים אותו אתם מעוניינים להשהות או להסיר ובחרו באפשרות Disable להשהייה או Remove להסרה לצמיתות של הסרגל מהדפדפן.

הסרה מלוח הבקרה של מערכת ההפעלה במחשב

 1. היכנסו ללוח הבקרה במערכת ההפעלה שלכם:הפעילו מחדש את הדפדפן ובדקו אם ההגדרה החדשה שלכם (ניטרול סרגל הכלים או הסרתו לצמיתות) נכנסה לתוקף
  1. XP: עקבו אחר הפעולות הבאות- Start>>Settings>>Control Panel
  2. וויסטה + ווינדוס 7: עקבו אחר הפעולות הבאות-
   Start>>Control Panel>>Programs-Uninstall Programs
  3. ווינדוס 8: עברו עם העכבר לפינה השמאלית התחתונה של המסך ולחצו על הקליק השמאלי בעכבר. בתפריט Power User בחרו Control Panel

הסרת קישורים דיפולטיבים של מנועי חיפוש בלתי רצויים שהתלבשו על הדפדפן שלנו
לעתים מתלבשים על הדפדפן שלנו מנוע חיפוש שהסרה של סרגל הכלים לא תצליח להסירו. להלן הצעדים להסיר כל זכר של מנוע חיפוש בלתי רצוי שכזה:

 1. אקספלורר – לחצו על Tools בתפריט הראשי ועברו ל- Manage Add-ons. עברו לטאב: Search Providers. בחרו את מנוע החיפוש הלא רצוי ולחצו על כפתור: remove.
 2. כרום – לחצו על האייקון עם הפסים בראש הדפדפן ובחרו באפשרות:פיירפוקס – כתבו בשורת ה-URL בראש הדפדפן (כתובת האתר) את הביטוי: about:config. מייד יופיע לכם מסך אזהרה עם הודעה: This might void your warranty, לחצו על הכפתור: I’ll be careful, I promise!. עכשיו חפשו באמצעות תיבת החיפוש Search מתחת לשורת ה-URL את שם מנוע החיפוש שאתם מעוניינים להסיר (דוגמא של מנועי חיפוש מציקים פופולריים: AVG, Babylon, Conduit). עמדו על השורה בה מופיע מנוע החיפוש, קליק ימני ולחצו: Reset. פתחו את הדפדפן ובדקו שמנוע החיפוש הדיפולטיבי שלכם חזר לגוגל.
  1. Settings>>On Startup>>Remove (Toolbar) Settings
  2. Settings>>Search>>Manage Search engine>>Google.com

כיצד להימנע בעתיד מהתקנות בלתי רצויות של סרגלי כלים?

  • הקפידו תמיד לראות אילו תוכנות אתם מורידים
  • קראו כל שלב במהלך התקנת התוכנה שבחרתם להוריד, והסירו סימונים המתירים הורדה של סרגלי כלים
  • בדקו מה רציתם להוריד. האם זהו קובץ של מוזיקה? (mp3,wma,flac) האם קובץ של ווידאו? (avi,mpeg,wmv) האם קובץ של תוכנה? (exe) בחנו תמיד איזה קובץ רציתם להוריד ואילו איזה קובץ יורד בפועל! אם זה לא הקובץ שהתכוונתם אליו, דלגו הלאה וחפשו שוב בצורה ממוקדת יותר
  • קראו את השורות הקטנות בכל התקנה של תוכנה. לעתים התוספת מעיבה על התועלת

toolbar_nottodo_020313

לסיכום, סרגל כלים טוב וסרגל כלים לא טוב
מבחינתי אפשר לקרוא לסרגל כלים "טוב", רק אם זו היתה בחירה מודעת שלכם להורידו. במילים אחרות: חיפשתם את סרגל הכלים הזה ובחרתם להוריד אותו לדפדפן שלכם? אז זה טוב. כל השאר, לא טוב.

אם נתקלתם בסרגל כלים עקשן במיוחד שלא הצלחתם להסיר גם אחרי שעברתם את ארבעת השלבים שכתבתי, אתם מוזמנים להשאיר תגובה או ליצור קשר ואנסה לעזור.

אם יש לכם שאלות נוספות, אתם מוזמנים לפרסם אותן במערכת הפורומים שלנו ולקבל את ההמלצות והסיוע שלנו.

גלילה לראש העמוד

מדריכים באמת!

למה כדאי לכם להצטרף לקהילה שלנו?