שליחת קבצים גדולים בחינם

עד לא מזמן השיטות הנפוצות להעביר קבצים גדולים בין אנשים היו באמצעות דיסק און קי או דיסק צרוב. היום יש שיטות טובות יותר כגון: שליחת קבצים גדולים דרך שרת אינטרנט חינמי, עם לינק להורדת הקובץ שאותו אפשר לשלוח למי שתרצו.
שליחת קבצים גדולים
שליחת קבצים גדולים
במדריך הזה אעבור אתכם על 3 האתרים הכי טובים ומאובטחים לשליחת קבצים גדולים (וענקיים) בחינם ובמהירות. בחרתי להמליץ לכם על האתרים עם הממשק הידידותי ביותר שיש להעלאת קבצים ושליחתם למשתמשים אחרים. לנוחיותכם תוכן עניינים:

מה זה שליחת קבצים גדולים?

מידי פעם אנחנו רוצים לשלוח לחבר\משפחה\קולגה קבצים גדולים במיוחד באופן חד פעמי כגון: תמונות, סרטי ווידאו וכד' והפיתרון המהיר הוא שליחת הקובץ דרך שירות העלאת קבצים דרך האינטרנט.

המונח "קובץ גדול" מתייחס בדרך כלל לקבצים ששוקלים הרבה מכדי לשלוח אותן בדרכים סטנדרטיות כגון: אימייל.

לדוגמא, בשירות האימייל של ג'ימייל אפשר לשלוח קבצים דרך מייל עד 50MB, בהוטמייל אפשר לשלוח עד 10B ולרוב באימייל של מקומות עבודה אפשר לשלוח בין 10MB ל- 20MB. לפעמים זה פשוט לא מספיק.

בדרך כלל נשתמש בשירות העלאת קבצים כאשר הקובץ שאנחנו רוצים להעביר למישהו אחר  הוא בעל נפח של מאות ואלפי מגה.

דוגמאות לקבצים גדולים

קבצים גדולים במיוחד יהיו לרוב קבצי ווידאו, קבצי תוכנה או תיקייה מרוכזת עם המון תמונות, תקיה מרוכזת עם מסמכים רבים וכן הלאה.

כמה זמן לוקח לקובץ גדול לעלות?

תלוי במספר גורמים:

1. גודל הקובץ (ככל שהוא יותר גדול כך ייקח לו יותר זמן לעלות לשרת)

2. מהירות העלאה שמאפשר השרת אליו אתם מעלים את הקובץ

3. קצב מהירות העלאת קבצים שמוגדר לכם מטעם ספק האינטרנט שלכם.

אתרים מומלצים לשליחת קבצים גדולים

באינטרנט קיימים אתרים רבים המאפשרים לשלוח דרכם קבצים גדולים וכולם פועלים בשיטות דומות של אפשרות העלאת קבצים, יצירת לינק הורדה ישיר וזמינות מוגבלת לשמירת הקובץ על השרת. 

אני אסקר את שלושת האתרים הכי טובים שיש ברשת שמספקים שירות שליחת קבצים גדולים בחינם וייתנו לכם קצב העלאה מהיר לקבצים, יאפשרו לכם לעלות קבצים ענקיים וגם יישמרו אותם לאורך זמן.
1. Filemail (המלצת האתר)

אתר לשליחת קבצים ענקיים בחינם עד 50GB ממשק שליחה נוח וידידותי למשתמש, העלאת קבצים בקצב מהיר, שמירת הקובץ עד 7 ימים וללא הרשמה לאתר.

מלאו את הפרטים עם כתובת מייל היעד, המייל השולח, נושא, הודעה ולחצו על "המשך" להוספת הקובץ.

2. WeTransfer

אתר לשליחת קבצים גדולים בחינם עד 2GB ללא הגבלה של כמות קבצים. האתר שומר את הקובץ זמין להורדה על השרת למשך שבועיים, קצב העלאה מהיר ולא דורש הרשמה לאתר.

לחצו על הכפתור הכחול להוספת קבצים, הוסיפו את כתובת המייל אליה תרצו לשגר את הקובץ, הוסיפו את המייל שלכם והודעה (אם תרצו) ולחיצה על כפתור Transfer.

3. JumboMail

אתר לשליחת קבצים גדולים בחינם עד 2GB (אפשר להרחיב את הנפח עד 5GB חינם במידה ואתם מבצעים כמה פעולות הרשמה ושיתוף של האתר עם חברים). ממשק שליחה בעברית, העלאת קבצים בקצב מהיר ואיננו דורש הרשמה לאתר.

מלאו את הפרטים עם כתובת מייל היעד, המייל השולח, נושא, הודעה ולחצו על "המשך" להוספת הקובץ.

שאלות נפוצות על שליחת קבצים גדולים 
בשתי דרכים:

  1. באמצעות מייל שיש בתוכו קישור הורדה לקובץ
  2. באמצעות קישור ישיר להורדה שתוכלו לשלוח בכל דרך שתרצו

כן. שלושת האתרים שהמלצנו עליהם, שומרים על הקבצים שלכם בצורה מאובטחת ופרטית

בדרך כלל כאשר אתם משתמשים בשירות בחינם, הקובץ שלכם זמין ושמור על השרת במשך מספר ימים עד שבוע.

בגירסאות התשלום של כל אחד מספקי שירות שליחת קבצים, תוכלו לשמור אותם למשך תקופות ארוכות יותר של שבועות, חודשים ואף ללא הגבלה.

אפשרי בהחלט. כל מה שעליכם לעשות זה לכתוב את כתובות האימייל בשדה "הנמען" בטופס שליחת הקובץ עם פסיק ביניהם.

אפשר להגדיר בטופס שליחת הקובץ שאתם רוצים לקבל הודעה על כך שהנמען הוריד את הקובץ. כך תדעו בוודאות שהוא קיבל את מה ששלחתם.

יש לכם שאלות נוספות? כתבו לנו בפורום ונשמח לעזור 🙂

גלילה לראש העמוד

מדריכים באמת!

למה כדאי לכם להצטרף לקהילה שלנו?